WUR werkt met open samenwerkingsplatform Plant2Food aan versnellen eiwittransitie

11-11 11:19 | bron: FoodPro Network

WAGENINGEN - WUR maakt sinds kort onderdeel uit van een nieuw internationaal platform, Plant2Food, om de ontwikkeling van plant-based foods te versnellen. WUR werkt hierin samen met drie Deense universiteiten en het Food & Bio Cluster Denmark om complexe vraagstukken rondom het ontwikkelen van plantaardige eiwitbronnen op te lossen, zonder patenten te nemen op de resultaten. De Deense Novo Nordisk Foundation steunt het platform de komende vijf jaar financieel met zo’n 27 miljoen euro.

Een groter deel van onze voedselproductie zou zich moeten richten op plantaardige eiwitten, als we de groeiende wereldbevolking willen kunnen blijven voeden met de hoeveelheid landbouwgrond die we daarvoor hebben. Onderzoek naar hoe we bepaalde gewassen in kunnen zetten als vleesvervangers kan bijdragen aan het versnellen van de eiwittransitie. Door de consumenten meer keuze te bieden in lekkere, voedzame en duurzame plantaardige producten, die ook betaalbaar zijn.

Verbinding tussen onderzoek en industrie

Samenwerking in onderzoek en met het bedrijfsleven is hierbij cruciaal. Daarom is het samenwerkingsverband Plant2Food opgericht, bestaande uit Wageningen University & Research, University of Copenhagen, Technical University of Denmark, Aarhus University en Food & Bio Cluster Denmark. In dit laatstgenoemde cluster zijn veel grote en kleine Deense bedrijven en organisaties rondom voedsel verenigd.

Open samenwerking rond eiwittransitie

Het platform is gestoeld op open samenwerking, wat betekent dat de kennis die in het platform verkregen wordt, direct voor iedereen beschikbaar is en bedrijven en onderzoekers hier ook mee aan het werk kunnen. Zo kan de eiwittransitie versneld worden en worden samenwerkingen tussen verschillende sectoren in planten- en voedselwetenschappen gestimuleerd.

De Novo Nordisk Foundation, een belangrijke particuliere financier van wetenschappelijk onderzoek in Denemarken, steunt Plant2Food financieel met circa 27 miljoen euro in de komende vijf jaar. De succesvolle samenwerking met deze foundation komt voort uit een bezoek aan Wageningen Campus dat University Fund Wageningen, de Hub voor filantropie, organiseerde.

Over Plant2Food

Plant2Food is een samenwerkingsplatform gebaseerd op patentvrij en open onderzoek waarin universiteiten en bedrijven samenwerken om complexe uitdagingen op te lossen. Alle partners zien af van hun aanspraak op intellectuele eigendomsrechten op de kennis die in het platform wordt gebruikt.

De samenwerkingen richten zich op early stage-onderzoek naar de ontwikkeling van plantaardig voedsel. Dit betekent dat het uitgevoerde onderzoek zich aan de onderkant van de schaal voor technology readiness level (TRL) bevindt, die uitdrukt hoe ‘volwassen’ een specifieke technologie is.

 

Bron: WUR





Uw nieuws hier? neem dan contact met ons op

Geef een reactie
Je moet inloggen om te kunnen reageren.
Heb je nog geen account, maak dan een account aan


Laatste nieuws
22 sep 2024: Wat staat er hoog op de agenda van de voedingsmiddelenindustrie?
22 sep Zuivelproducten en groenten dalen in prijs
22 sep Een derde Nederlanders kiest vaker voor vis in plaats van vlees vanwege duurzaamheid
22 sep Berekening van Nutri-Score op de verpakking
22 sep Help risico's te beperken, geld te besparen en omzet te verhogen met ERP-software voor voedsel en dranken
22 sep Maak impact als Adviseur QA
21 sep Supermarkten klagen over te lage vergoeding voor statiegeldflessen
21 sep Nederlandse kottervisserij draait weer met verlies
21 sep Carrefour doet overname in Spanje
21 sep Aardappelen van PLUS standaard biologisch
21 sep VanDrie Group en F&F tekenen overeenkomst over samenwerking
21 sep De nieuwste concepten van Albert Heijn in Arnhem
21 sep IDC-perspectief: hoe Amalthea AI inzet om de opbrengsten en winstgevendheid te verbeteren
21 sep Wil jij, net zoals Johan, iedere dag impact maken in de foodsector?
20 sep BelgiĆ« moet vele miljoenen innen van multinationals na taksvonnis
20 sep Bietencampagne weer gestart
20 sep Jumbo wil naar 50 winkels in BelgiĆ«
20 sep BTW op groenten en fruit en suikerbelasting is aan het nieuwe kabinet
20 sep Gratis schoolmaaltijden blijven ook in 2024 beschikbaar
20 sep Hoe een ERP voor voedselproductie de 6 belangrijkste stappen in de productie van producten vergemakkelijkt
20 sep Schrikken klanten terug van groenten en fruit in bulk? (video)
19 sep Frankrijk en Duitsland willen krimpflatie verbieden
19 sep Nieuwe topstructuur FrieslandCampina
19 sep Kabinet reserveert 50 miljoen euro om de biologische markt te stimuleren
19 sep Voedselverspillingsgedrag veranderen met informatie over houdbaarheid op verpakkingen
Spotlight
Spotlight
Spotlight
Het FoodPro netwerk
FoodPro Network verbindt professionals in de voedingsindustrie met elkaar. Word ook onderdeel van FoodPro Network!
Advertentie
uw banner hier?