Groep aandeelhouders wil dat Nestlé meer inzet op gezonder aanbod
bron: FoodPro Network
Nestlé moet de hoeveelheid gezonde producten die het verkoopt aanzienlijk verhogen. Dat eist een groep aandeelhouders met een gezamenlijk beheerd vermogen van 1680 miljard dollar. De aandeelhouders hebben voor de aandeelhoudersvergadering een resolutie ingediend waarin wordt gevraagd om veel ambitieuzere doelen dan de doelstellingen die Nestlé op dit terrein zelf heeft geformuleerd.
De kritische aandeelhouders worden geleid door de Britse non-profit investeringsorganisatie ShareAction. Deze organisatie deed ook al oproepen bij Danone, Kellogg’s en Kraft Heinz op om meer openheid te geven en ambitie te tonen bij het aanbieden van gezonde voeding.
Nestlé kondigde vorig jaar nieuwe gezondheidsdoelstellingen aan en beloofde de verkoop van voedzamere producten voor 2030 met 50% te verhogen. ShareAction vindt dat niet ambitieus genoeg. Nestlé beschouwt bijvoorbeeld koffie als een voedzaam product. De aandeelhouders vinden dat Nestlé zich aan internationaal geaccepteerde normen voor gezonde voeding moet houden.
Meer over
Laatste nieuws
-
09 feb Ocado schrapt 1000 banen
-
09 feb Royal A-ware doet overname in Spanje
-
09 feb DSM-Firmenich verkoopt diervoedingstak voor 2,2 miljard euro
-
09 feb Minder marktaandeel Edeka
-
09 feb Marktaandeel voor huismerken in Europa neemt iets toe
-
09 feb Wat is het verschil tussen glutenvrij en glutenbevattende granen?
-
06 feb Meer omzet voor Lotus Bakeries
-
06 feb Duitse bedrijven halen Nutri-Score van hun verpakkingen
-
06 feb Barry Callebaut investeert 375 miljoen in Belgische fabrieken
-
06 feb Meli investeert in honingfabriek
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan