Tuinboon maakt chocola in Europa
bron: FoodPro Network
Voor chocola hebben we binnenkort misschien wel geen cacaoboon meer nodig. De Britse start-up Nukoko probeert met tuinbonen chocola te maken, aldus FoodNavigator.
De tuinboon en de cacaoboon bevatten beide de stof viciline, die de chocoladesmaak bepaald. Daar voeg je nog wat vet, suiker, lecithine en melkpoeder aan toe en je hebt chocola.
De start-up ging op zoek naar een cacao-alternatief. Cacaoproductie leidt tot ontbossing en CO2 uitstoot door transport en de sector kampt met slechte arbeidsomstandigheden voor de boeren. Bovendien bedreigt klimaatverandering de cacaoteelt. Tuinbonen kunnen gewoon in het Verenigd Koninkrijk worden geteeld.
Nekoko heeft inmiddels 1,5 miljoen dollar aan investering opgehaald voor hun idee. Het bedrijf zit nu nog in de onderzoeksfase, maar denkt dat zijn tuinboonchocolade goedkoper zal zijn dan de gewone cacaochocolade. Ook omdat de cacaoprijs nog nooit zo hoog is geweest als nu.
De start-up wil zich niet beperken tot tuinbonen. Er zijn meer bonen die viciline bevatten. Nukoko wil kijken of ze hun productieproces kunnen aanpassen aan die andere bonen, die wellicht op andere plekken beter lokaal verkrijgbaar zijn.
Laatste nieuws
-
05 jun Mondelez bespaart op advertentiekosten door AI
-
05 jun FrieslandCampina verbetert energie efficiëntie in fabriek
-
05 jun Nestlé komt met maaltijdoplossingen voor airfryers
-
05 jun Hoe ERP-oplossingen helpen bij het aanpakken van de grootste uitdagingen in de vleesindustrie
-
04 jun Barry Callebaut investeert 375 miljoen in Belgische fabrieken
-
04 jun Welke supermarktketens zijn er in Italië?
-
04 jun AI robot kookt bij Rewe
-
04 jun Ruitenberg Ingredients ziet toename in vraag naar hybride producten
-
04 jun Novel food voor Deens gefermenteerd koolzaadproduct
-
04 jun Productontwikkeling in Food
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan