JDE Peet's verwacht snelle doorbraak in prijsconflict met supermarkten

De topman van JDE Peet's, het moederbedrijf van Douwe Egberts, Senseo, L'OR en Pickwick, verwacht dat veel van de prijsonderhandelingen met Europese supermarkten, die al maanden slepen, spoedig worden afgerond. "De onderhandelingen duren langer dan we hadden gehoopt. Het is duidelijk dat aanzienlijke prijsstijgingen onvermijdelijk zijn", aldus topman Rafa Oliveira woensdag tijdens een toelichting op de jaarresultaten.

Het aan de Amsterdamse beurs genoteerde bedrijf heeft prijsconflicten met supermarkten, waaronder Albert Heijn en Jumbo, over de hoge koffieprijzen die JDE vraagt. Dit heeft geleid tot lege schappen in de supermarkten.

Volgens Oliveira zijn de prijzen van koffiebonen vorig jaar meer dan verdubbeld door slechte weersomstandigheden in belangrijke koffieproducerende landen. Ook waren er meerdere verstoringen in de toeleveringsketen en speelden internationale economische en politieke factoren een rol. "Ook dit jaar zullen de koffieprijzen hoog blijven", aldus de bestuursvoorzitter. Hij zegt alleen het onvermijdelijke door te berekenen aan consumenten om koffie betaalbaar te houden.

Albert Heijn en Jumbo willen niets kwijt over de inhoud van de onderhandelingen. Ook Picnic ligt in de clinch met JDE. Medeoprichter Michiel Muller meldt tegen Distrifood dat JDE onrechtvaardige, onacceptabele prijsverhogingen doorvoert. Volgens hem heeft het bedrijf zijn koffieprijzen in de afgelopen jaren veel harder laten stijgen in vergelijking met prijzen die fabrikanten van huismerk koffie vragen.

 

Bron: ANP

Laatste nieuws