Detailhandel zet meer om, ook stijging in supermarkten

bron: FoodPro Network
Winkeliers in Nederland hebben in januari meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 3,8 procent, na een stijging van 1,5 procent in december. Het volume, ofwel de hoeveelheid spullen of voedingsmiddelen die ze verkochten, lag 2 procent hoger dan een jaar geleden. Online werd 5,1 procent meer omgezet.
Bij winkels in voedings- en genotmiddelen steeg de omzet met 5,3 procent en nam het verkoopvolume met 0,5 procent toe. De omzet van supermarkten lag 4,9 procent hoger. In december liet de omzet van supermarkten nog een daling zien. Dat kwam onder meer doordat supermarkten sinds 1 juli 2024 geen sigaretten en andere tabaksproducten meer mogen verkopen, waardoor ze omzet mislopen. Speciaalzaken verkopen nog wel rookwaren. De omzet van speciaalzaken steeg in januari met 8 procent.
In de non-foodsector, oftewel winkels waar geen levens- en genotmiddelen worden verkocht, nam de omzet met 2,9 procent toe en lag het volume 2,8 procent hoger. Drogisterijen, schoenenzaken, winkels in doe-het-zelfartikelen, keukens en vloeren, winkels in recreatieartikelen en kledingwinkels hebben in januari meer verkocht.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
26 jun Cursus Voedselwetgeving
-
26 jun Europese Commissie gaat onderzoek doen naar overname Kellanova door Mars
-
26 jun Vion werkt aan verbetering positie flexwerkers
-
26 jun Carrefour betaalt klanten om te koken
-
26 jun ABN AMRO: 'CSRD zal bedrijven in de voedingsindustrie tot actie dwingen'
-
25 jun Staking bij distributiecentra Albert Heijn heeft geen gevolgen voor bevoorrading
-
25 jun ING verwacht hogere prijzen en veel faillissementen in horeca
-
25 jun McCain wil voor 350 miljoen euro investeren in Franse fabrieken
-
25 jun F&B Visierapport | Digitale en duurzame transformatie
-
24 jun La Lorraine investeert 100 miljoen euro in Amerikaanse fabriek
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan