Jumbo niet verplicht weer alle Heineken-bier in te kopen
bron: FoodPro Network
Jumbo kan niet worden verplicht om per direct weer alle bier van Heineken in de schappen te leggen. Dat heeft de rechter donderdag beslist in het kort geding dat de bierbrouwer tegen de supermarktketen had aangespannen. Jumbo kocht vanwege stroeve prijsonderhandelingen bepaalde Heineken bieren niet meer in.
Jumbo verkoopt al decennia bier van Heineken. De partijen hadden hierover nooit iets schriftelijk vastgelegd, maar onderhandelden wel steeds voor het komende jaar of de komende twee jaar over de voorwaarden, die ze vervolgens wel vastlegden.
De rechter oordeelde dat er sprake is van een duurovereenkomst tussen de partijen, maar dat Jumbo die begin vorig jaar heeft beëindigd. Heineken stelde dat de samenwerking daarna op dezelfde voet doorging, maar daar gaat de rechter niet in mee. Nu de overeenkomst is beëindigd, vervalt volgens de rechter ook Jumbo's verplichting om bier af te nemen.
In 2023 werd Jumbo lid van inkooporganisatie Everest. De discussie tussen Jumbo en Heineken liep afgelopen maart op. Toen nam Jumbo nog maar de helft van de Heineken bieren in het assortiment op, omdat de keten de inkoopprijzen te hoog vond.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
21 sep Starbucks zet technologiecentrum op in India
-
21 sep Seminarieprogramma Intrafood:26 focust op AI en verwerkte voeding
-
21 sep Tesco laat merken zelf advertenties maken met AI
-
21 sep FrieslandCampina breidt uit in Indonesië
-
21 sep Workshop Verpakkingsmaterialen
-
18 sep Aldi opent 180 winkels in de Verenigde Staten
-
18 sep Marne Mosterd breidt uit met nieuwe productielijn
-
18 sep Groenten- en fruitweegschaal met artificiële intelligentie
-
18 sep 5 manieren waarop voedsel- en drankbedrijven duurzame inkoop kunnen aanpakken
-
17 sep Minder aardappeloogst
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan