Verspilling Nederlandse vleeswaren bedrijven rond de 2,6%
bron: FoodPro Network
Nederlandse vleeswarenbedrijven hebben het afgelopen jaar hun voedselverspilling en reststromen voor het eerst gezamenlijk in kaart gebracht en maken dit nu bekend. Van de gebruikte grondstoffen wordt bij de productie van vleeswaren 2,6% verspild. Dit blijkt uit de resultaten van de eerste monitor voedselverspilling die samen met de stichting Samen tegen voedselverspilling en Wageningen University & Research is uitgevoerd onder leden van de Vereniging voor de Nederlandse Vleeswarenindustrie.
De bedrijven Compaxo, Group of Butchers, Jos Slippens Vleeswaren, Luiten en Zwanenberg Food Group hebben deelgenomen aan deze eerste editie. Samen vertegenwoordigen deze bedrijven ongeveer de helft van de productie van alle leden van de Vereniging voor de Nederlandse Vleeswarenindustrie.
De verzamelde informatie ondersteunt bedrijven ook bij het berekenen van hun CO2-voetafdruk en het opstellen van duurzaamheidsrapportages, waaronder de toekomstige CSRD-verslaglegging. Daarnaast helpt het sector brede inzicht om, samen met de overheid, de kansen te onderzoeken om bepaalde reststromen te benutten, maar dit vergt bredere ketensamenwerkingen.
Laatste nieuws
-
09 okt Omzet grootste zuivelbedrijven stijgt
-
09 okt Colruyt bevestigt gesprekken met Carrefour over Codifrance
-
09 okt Kumasi opent fabriek in Ivoorkust voor cacaosap
-
09 okt AI robot kookt bij Rewe
-
08 okt Omzet voedingsindustrie stijgt met 2,8 procent
-
08 okt Meer bestellingen voor Just Eat Takeaway
-
08 okt Nestlé gaat samenwerken met NBA
-
08 okt Clarebout bouwt nieuwe fabriek in China
-
08 okt Hoe een ERP voor voedselproductie uw succes toekomstbestendig kan maken
-
07 okt Vandemoortele kan overname Délifrance afronden
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan