Yeastup start met productie voor industrie

Yeastup heeft een productiefaciliteit geopend in Lyss. De faciliteit kan 40 hectoliter gebruikt biergist per uur verwerken voor de productie van waardevolle nieuwe functionele, veganistische voedingsingrediënten. Het bedrijf bereidt momenteel een Serie A-financieringsronde voor om kapitaal aan te trekken om verder te kunnen opschalen. 

Het team van Yeastup, onder leiding van oprichter Daniel Gnos, investeerde al 10 miljoen Zwitserse frank aan durfkapitaal en jarenlang intensief onderzoek in samenwerking met de Hogeschool voor Toegepaste Wetenschappen en Kunsten Noordwest-Zwitserland om het gepatenteerde proces te ontwikkelen dat het bedrijf gebruikt om het functionele gisteiwit Yeastin en het voedingsvezelbestanddeel UpFiber Beta-Glucan te extraheren uit gebruikt biergist.

Op de locatie in Lyss beschikt Yeastup nu over een volledig uitgeruste productiefaciliteit van circa 1.700 m2 met 16 medewerkers. De productie op industrieel niveau start begin 2026. Het doel is om de productie op te schalen na de succesvolle capaciteitsuitbreiding en de internationale marktontwikkeling te versnellen.

Laatste nieuws