Minder omzet voor Royal Cosun
bron: FoodPro Network
De resultaten van Royal Cosun stonden in 2025 flink onder druk door een lagere bietenprijs. Het teeltjaar 2025 leverde volgens het bedrijf voor de leden wel een uitzonderlijk goede bietenoogst op. Die extra volumes kwamen echter terecht in een markt waar de suikerprijzen al langere tijd onder druk staan. Dat leidde tot een lagere bietenprijs en drukte de marges.
De totale omzet van Cosun kwam in 2025 uit op 3,2 miljard euro. Dat is 8 procent minder dan in 2024, voornamelijk door de scherpe daling van de suikerprijzen. Het bedrijfsresultaat zakte tot 269 miljoen euro, van 518 miljoen euro een jaar eerder. Onder de streep hield Cosun 2 miljoen euro over. Dat was een jaar eerder nog 117 miljoen euro.
Cosun nam in 2025 al kostenmaatregelen en neemt dit jaar aanvullende maatregelen om de resultaten te versterken. Cosun en Aviko bevestigden ook de voorgenomen overname van het Spaanse bedrijf Eurofrits. Aviko is sinds 2009 al minderheidsaandeelhouder van het bedrijf.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
09 okt Omzet grootste zuivelbedrijven stijgt
-
09 okt Colruyt bevestigt gesprekken met Carrefour over Codifrance
-
09 okt Kumasi opent fabriek in Ivoorkust voor cacaosap
-
09 okt AI robot kookt bij Rewe
-
08 okt Omzet voedingsindustrie stijgt met 2,8 procent
-
08 okt Meer bestellingen voor Just Eat Takeaway
-
08 okt Nestlé gaat samenwerken met NBA
-
08 okt Clarebout bouwt nieuwe fabriek in China
-
08 okt Hoe een ERP voor voedselproductie uw succes toekomstbestendig kan maken
-
07 okt Vandemoortele kan overname Délifrance afronden
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan