Rabobank verwacht een voedingsmiddelenprijsinflatie van 7% in 2027
bron: FoodPro Network
De boodschappen gaan weer duurder worden. Nu de verwachting is dat energieprijzen langer hoog blijven, zal dat tegen het eind van 2026 zichtbaar worden in de supermarkt en restaurantprijzen. Voor 2027 wordt een voedingsmiddelenprijsinflatie van 7% verwacht door analisten van de Rabobank.
De huidige pieken in de energieprijzen zijn niet direct terug te zien in de boodschappenprijzen. Veel energiegebruik zit relatief vroeg in de keten, zoals kunstmest, veevoer of transport, en het duurt even voor de uiteindelijke consumentenproducten op het schap staan. Ook voorraden en termijncontracten dempen de prijzen. Wanneer de hoge energieprijzen lang genoeg aanhouden, verandert dat.
De verwachte gemiddelde energieprijzen voor 2027 liggen ruwweg 35% hoger dan de prijsniveaus voor olie en gas in 2025. De boodschappen in Nederland zijn momenteel 33% duurder dan begin 2021. Op basis van de prijsdynamieken over de afgelopen 20 tot 40 jaar valt echter af te leiden dat een structurele stijging van de gasprijzen met 50% binnen 2 jaar tot ongeveer 10% hogere voedselprijzen leidt. Op basis van dat gegeven zou de voedingsinflatie in 2027 op circa 7% uit kunnen komen. Daar komt volgend jaar ook nog de verhoging van de minimumlonen per 1 januari bovenop.
Overigens lopen de boodschappen- en horeca-prijzen ook in 2026 al iets meer op. In perioden met hoge inflatie hebben consumenten de neiging om over te schakelen naar goedkopere producten zoals huismerken of goedkopere verkoopkanalen zoals discounters. Dat beeld verwacht Rabobank het komend jaar ook.
Laatste nieuws
-
11 mei HAS en Universiteit Maastricht gaan samenwerken in Noord-Limburg
-
11 mei Minder omzet voor Nomad Foods
-
11 mei Arla investeert 59,4 miljoen in extra productiecapaciteit voor roomkaas
-
11 mei Mondelez investeert 5 miljoen in innovatie keuken
-
08 mei FrieslandCampina Ingredients voltooit productie uitbreiding in Borculo
-
08 mei Nederlandse supermarkten koplopers in klimaatdoelen in Europa
-
08 mei Eten in Hong Kong
-
08 mei Digitaal innoveren voor een groenere, duurzame toekomst in de voedings- en drankensector
-
07 mei McDonald's verkoopt meer
-
07 mei Deliveroo start met restaurantboekingen
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan