China zegt toe extra Amerikaanse landbouwproducten te kopen

China zal in 2026, 2027 en 2028 jaarlijks voor minstens 17 miljard dollar aan Amerikaanse landbouwproducten inkopen. Deze toezegging werd gedaan tijdens de tweedaagse handelsbesprekingen tussen de Amerikaanse president Trump en de Chinese president Xi Jinping vorige week. Dat wordt gemeld door de Amerikaanse regering.

Het bedrag van 17 miljard dollar is exclusief de toezeggingen voor de aankoop van sojabonen die China al in oktober 2025 heeft gedaan. De Amerikaanse export van landbouwproducten naar China is flink gedaald na de wederzijdse tariefverhogingen van vorig jaar. De export daalde met 65,7% op jaarbasis naar een waarde van 8,4 miljard dollar in 2025, volgens gegevens van het Amerikaanse ministerie van Landbouw.

China is veel minder afhankelijk van Amerikaanse landbouwproducten sinds Trumps eerste ambtstermijn. In 2024, het jaar voordat hij terugkeerde in functie, haalde China ongeveer 20% van de import van sojabonen uit de Verenigde Staten, tegenover 41% in 2016.

China zal samenwerken met Amerikaanse toezichthouders om de schorsingen van Amerikaanse rundvlees verwerkende bedrijven op te heffen en ook de import van pluimveevlees uit Amerikaanse staten die vrij zijn verklaard van vogelgriep hervatten, aldus de Amerikaanse regering.

De Verenigde Staten en China willen tevens een handelsraad en een investeringsraad oprichten en de handel uitbreiden.

Laatste nieuws