Horeca zet meer om
bron: FoodPro Network
De horeca heeft in het eerste kwartaal van dit jaar 2,2 procent meer omgezet dan een jaar eerder, aldus het CBS. De omzet van de horeca laat daarmee al twintig kwartalen op rij een groei zien. Het laatste kwartaal waarin de omzet van de horeca kromp, was het eerste kwartaal van 2021 toen er nog coronamaatregelen golden. De omzetgroei in het eerste kwartaal van 2026 is wel de kleinste groei in de afgelopen vijf jaar.
Eet- en drinkgelegenheden zagen hun omzet met 2,3 procent stijgen. Fastfoodrestaurants realiseerden met 3,8 procent de grootste omzetstijging van de eet- en drinkgelegenheden. De omzet van kantines en catering groeide met 2,6 procent. Restaurants en cafés hebben 1,6 en 1,3 procent meer omgezet.
De omzet van logiesverstrekkers, waaronder hotels en vakantieparken, was in het eerste kwartaal 1,9 procent hoger dan een jaar eerder. Hotels hebben 0,4 procent meer omgezet. De omzet van overige logiesverstrekkers, waaronder campings en vakantieparken, groeide met 5,5 procent.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
05 jun Mondelez bespaart op advertentiekosten door AI
-
05 jun FrieslandCampina verbetert energie efficiëntie in fabriek
-
05 jun Nestlé komt met maaltijdoplossingen voor airfryers
-
05 jun Hoe ERP-oplossingen helpen bij het aanpakken van de grootste uitdagingen in de vleesindustrie
-
04 jun Barry Callebaut investeert 375 miljoen in Belgische fabrieken
-
04 jun Welke supermarktketens zijn er in Italië?
-
04 jun AI robot kookt bij Rewe
-
04 jun Ruitenberg Ingredients ziet toename in vraag naar hybride producten
-
04 jun Novel food voor Deens gefermenteerd koolzaadproduct
-
04 jun Productontwikkeling in Food
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan