Horeca zet meer om
bron: FoodPro Network
De horeca heeft in het eerste kwartaal van dit jaar 2,2 procent meer omgezet dan een jaar eerder, aldus het CBS. De omzet van de horeca laat daarmee al twintig kwartalen op rij een groei zien. Het laatste kwartaal waarin de omzet van de horeca kromp, was het eerste kwartaal van 2021 toen er nog coronamaatregelen golden. De omzetgroei in het eerste kwartaal van 2026 is wel de kleinste groei in de afgelopen vijf jaar.
Eet- en drinkgelegenheden zagen hun omzet met 2,3 procent stijgen. Fastfoodrestaurants realiseerden met 3,8 procent de grootste omzetstijging van de eet- en drinkgelegenheden. De omzet van kantines en catering groeide met 2,6 procent. Restaurants en cafés hebben 1,6 en 1,3 procent meer omgezet.
De omzet van logiesverstrekkers, waaronder hotels en vakantieparken, was in het eerste kwartaal 1,9 procent hoger dan een jaar eerder. Hotels hebben 0,4 procent meer omgezet. De omzet van overige logiesverstrekkers, waaronder campings en vakantieparken, groeide met 5,5 procent.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
02 jun Nestlé biedt met nieuwe technieken inzage in productieprocessen
-
02 jun PepsiCo investeert meer dan 200 miljoen euro in chipsfabriek in Veurne
-
02 jun QC One Specification Manager zet nieuwe standaard in specificatiebeheer
-
02 jun Aptean helpt FrieslandCampina het maximale uit hun productiefaciliteiten te halen met Patch OEE
-
01 jun Meer omzet voedingswinkels
-
01 jun Horeca zet meer om
-
01 jun Lutosa verdubbelt productie met investering van 225 miljoen euro
-
01 jun Friet fabrieken verwerken minder aardappelen
-
01 jun Marks & Spencer Food wil 500 nieuwe winkels
-
01 jun Ontwikkeling van duurzame verpakkingen voor levensmiddelen
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan