Aantal fastfoodzaken bijna verdubbeld

Nederland heeft steeds meer fastfoodzaken. Begin dit jaar waren er ruim 19.000, bijna twee keer zoveel als twintig jaar geleden. Het aantal reguliere restaurants steeg in diezelfde periode iets minder hard, meldt het CBS.

In totaal zijn er bijna 39.000 eetgelegenheden in Nederland. Hiervan bestaat iets meer dan de helft uit fastfoodzaken, zoals cafetaria's, broodjeszaken, eetkramen en ijssalons. Sinds een aantal jaar zijn er meer fastfoodzaken dan restaurants, maar het verschil is klein.

Gemiddeld is er in Nederland iets meer dan een fastfoodzaak per duizend inwoners. Aan de kust en in andere toeristische gebieden is de dichtheid van fastfoodzaken het hoogst. In het oosten en noordoosten van het land is dat het laagst.

 

Bron: ANP

Laatste nieuws