Geen extra maatregelen hoeveelheid suiker in drinkpakjes
bron: foodpro
BREDA - Vooralsnog komen er geen extra maatregelen in de hoeveelheid suiker in drinkpakjes. Dit blijkt uit een brief aan de Tweede Kamer van 9 maart, waarin Minister Schippers van Volksgezondheid Welzijn en Sport, kamervragen beantwoordt over de hoeveelheid suiker in drinkpakjes en kindermarketing. Met name Foodwatch zit hier scherp op.
Foodwatch startte in februari al een e-mail actie om de minister aan te zetten tot actie.
In de brief geeft Schippers aan binnen het akkoord te werken aan een suikereductie in zuivel- en frisdranken van 10 procent voor het einde van 2020. Op kamervragen van Dijkstra en Koser Koya (D66) of de lat niet wat hoger zou kunnen liggen, geeft de minister aan een stapsgewijze aanpak te hanteren omdat zij daarmee een meer duurzaam resultaat denkt te behalen.
Volgens de bewindsvrouw zouden ook andere EU-lidstaten een gezamenlijke aanpak moeten hanteren omdat het assortiment in de supermarkt internationale producten bevat.
Laatste nieuws
-
11 mei HAS en Universiteit Maastricht gaan samenwerken in Noord-Limburg
-
11 mei Minder omzet voor Nomad Foods
-
11 mei Arla investeert 59,4 miljoen in extra productiecapaciteit voor roomkaas
-
11 mei Mondelez investeert 5 miljoen in innovatie keuken
-
08 mei FrieslandCampina Ingredients voltooit productie uitbreiding in Borculo
-
08 mei Nederlandse supermarkten koplopers in klimaatdoelen in Europa
-
08 mei Eten in Hong Kong
-
08 mei Digitaal innoveren voor een groenere, duurzame toekomst in de voedings- en drankensector
-
07 mei McDonald's verkoopt meer
-
07 mei Deliveroo start met restaurantboekingen
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan