Doorbraak: Unilever stapt in plantaardige biefstuk
bron: FoodPro Network
ROTTERDAM - Grote internationale bedrijven als Unilever en Givaudan zetten serieuze stappen in de ontwikkeling van vleesvervangers.
Wageningen Universiteit gaat samen met tien bedrijven de komende vier jaar aan de slag om een nieuwe veelbelovende vleesvervanger in de markt te zetten. Naast Unilever is ook Givaudan betrokken, de grootste fabrikant van geur- en smaakstoffen ter wereld.
Twee jaar geleden al ontwikkelde de universiteit de techniek die het voor het eerst mogelijk maakt om plantaardige biefstuk te produceren. Een ander bekend voorbeeld is de zogenaamde 'laboburger': een hamburger van gekweekt vlees van Mosa Meat. Met de steun van de multinationals wordt de plantaardige biefstuk verder verbeterd zodat het product binnen een paar jaar op de markt kan komen. Een doorbraak, aldus projectleider en hoogleraar Atze Jan van der Goot.
"We hebben vorig jaar echt een omslag gezien bij grote bedrijven. Tot voor kort zeiden ze: we weten het nog niet, we moeten het nog zien gebeuren of het wat wordt met vleesvervangers. Nu zeggen ze: dit is de toekomst, we moeten hier in stappen. Dat heeft geresulteerd in dit project."
Laatste nieuws
-
15 mei Aviko wil frietproductie in Poperinge uitbreiden
-
15 mei Lactalis wil melkaanvoer in Frankrijk in 2030 met 9% hebben gereduceerd
-
15 mei Waarom droogijsstralen dè reinigingstechniek is voor de voedingsmiddelenindustrie
-
15 mei TraceGains strengthens Veralto integration
-
13 mei FNLI: boodschappen worden duurder
-
13 mei Royal A-ware overweegt bouw van nieuwe kaasfabriek in België
-
13 mei Hoe ziet de voedingsindustrie eruit in Italië?
-
13 mei Nestlé investeert in onderzoek naar klimaatbestendigere koffieteelt
-
13 mei Hoe een ERP voor voedselproductie de 6 belangrijkste stappen in de productie van producten vergemakkelijkt
-
12 mei Lotus Bakeries start de uitbreiding van productielocatie in Lembeke
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan