Aantal voedingskeurmerken in Nederland wordt sterk teruggedrongen
bron: FoodPro Network
AMSTERDAM - Het aantal voedingskeurmerken in Nederland wordt teruggebracht van negentig naar dertien. De nieuwe ordening moet zorgen voor meer transparantie en betrouwbaarheid bij consumenten. Daarnaast moeten bedrijven met de nieuwe ordening beter geholpen zijn bij het maken van keuzes als producent, inkoper of verkoper van voedsel.
De dertien keurmerken zijn sinds kort te vinden op keurmerkenwijzer.nl. Het gaat onder meer om Beter Leven, Demeter, EKO en Fairtrade.
Twee van de dertien keurmerken zijn buitenlandse keurmerken, één uit Duitsland (Naturland biologische vis) en één uit Zweden (KRAV).
Voorlichtingsinstantie Milieu Centraal heeft voor het ministerie van Economische Zaken het mes gezet in het aantal keurmerken.
Bij de toets die de merken hebben moeten doorstaan, is gekeken naar het duurzaamheidsniveau, transparantie en hoe goed de toekenning van de merken en logo's wordt gecontroleerd.
Milieu Centraal pleit voor meer samenwerking tussen bedrijven. "Het zou mooi zijn wanneer bedrijven en organisaties meer samenwerken en zich vaker aansluiten bij de top van de keurmerken, voordat ze een nieuw beeldmerk in het leven roepen. Een grote bekendheid van de topkeurmerken is hierbij van belang", aldus Ingrid Aaldijk van Milieu Centraal.
Laatste nieuws
-
21 sep Starbucks zet technologiecentrum op in India
-
21 sep Seminarieprogramma Intrafood:26 focust op AI en verwerkte voeding
-
21 sep Tesco laat merken zelf advertenties maken met AI
-
21 sep FrieslandCampina breidt uit in Indonesië
-
21 sep Workshop Verpakkingsmaterialen
-
18 sep Aldi opent 180 winkels in de Verenigde Staten
-
18 sep Marne Mosterd breidt uit met nieuwe productielijn
-
18 sep Groenten- en fruitweegschaal met artificiële intelligentie
-
18 sep 5 manieren waarop voedsel- en drankbedrijven duurzame inkoop kunnen aanpakken
-
17 sep Minder aardappeloogst
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan