Nestlé test blockchaintechnologie in Nieuw-Zeeland en Latijns-Amerika
bron: FoodPro Network
AUCKLAND - Voedingsgigant Nestlé test momenteel blockchaintechnologie om de traceerbaarheid van melk uit Nieuw-Zeeland te verbeteren. Nestlé wil de technologie uiteindelijk ook gaan inzetten voor palmolie uit Latijns-Amerika.
Nestlé maakt gebruik van OpenSC, een blockchainplatform ontwikkeld door WWF Australië in samenwerking met BCG Digital Ventures. OpenSC kan individuele producten volgen van producent tot consument en is toegankelijk voor iedereen.
Het Zwitserse voedingsmiddelenconcern wil de technologie gebruiken om de hele toeleveringsketen transparant te maken. De testen met melk moeten Nestlé in de eerste plaats leren hoe schaalbaar het systeem is.
“Dit is een belangrijke stap naar de volledige transparantie van onze toeleveringsketens, zoals eerder aangekondigd door Nestlé in februari”, aldus Benjamin Ware, hoofd verantwoordelijke voor de inkoop van Nestlé.
Laatste nieuws
-
23 okt Ruim 1,5 miljoen Nederlanders kiezen bij ontbijt voor biologische producten
-
23 okt Royal A-ware gaat samenwerken met Edeka
-
23 okt Nederland produceerde 984.000 ton kaas
-
23 okt Digitaal innoveren voor een groenere, duurzame toekomst in de voedings- en drankensector
-
22 okt Lichte omzetdaling voor Acomo
-
22 okt Meer omzet Nestlé
-
22 okt Staking bij Barilla
-
22 okt ABN AMRO ziet kansen in voedingsexport naar Duitsland
-
22 okt Nestlé biedt met nieuwe technieken inzage in productieprocessen
-
21 okt Meer omzet en marktaandeel Carrefour België
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan