Consumentenbond: 'Veel suiker en zout in kant-en-klare satésaus
bron: FoodPro Network
UTRECHT - In veel kant-en-klare satésauzen zit veel suiker. Dat constateert de Consumentenbond die 17 verschillende producten vergeleek. Tien van de onderzochte satésauzen krijgen een onvoldoende voor het gehalte aan suiker en vier producten bevatten te veel zout.
De Consumentenbond bekeek de voedingswaarde van de satésauzen en controleerde hoeveel pinda's, calorieën, suiker, vet en zout er in de verschillende producten zit.
De Verstegen Kant & klare Satésaus natriumarm komt als beste uit de bus. Deze saus bevat maar 0,2 gram zout en 1,9 gram suiker per 100 gram. In de Calvé Pindasaus Kant & Klaar Mild zit 27 gram suiker per 100 gram product.
In 10 jaar tijd hebben fabrikanten weinig gedaan om hun producten minder zout te maken, zo constateert de Consumentenbond. Gemiddeld zit er in de producten 1,3 gram zout per 100 gram, exact zo veel als in een eerdere test van de Consumentenbond in 2010.
Bekijk meer informatie op de website van de Consumentenbond.
Bron: Consumentenbond
Laatste nieuws
-
23 okt Ruim 1,5 miljoen Nederlanders kiezen bij ontbijt voor biologische producten
-
23 okt Royal A-ware gaat samenwerken met Edeka
-
23 okt Nederland produceerde 984.000 ton kaas
-
23 okt Digitaal innoveren voor een groenere, duurzame toekomst in de voedings- en drankensector
-
22 okt Lichte omzetdaling voor Acomo
-
22 okt Meer omzet Nestlé
-
22 okt Staking bij Barilla
-
22 okt ABN AMRO ziet kansen in voedingsexport naar Duitsland
-
22 okt Nestlé biedt met nieuwe technieken inzage in productieprocessen
-
21 okt Meer omzet en marktaandeel Carrefour België
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan