Vertrek Unilever uit Nederland krijgt ook akkoord van Britse aandeelhouders
bron: FoodPro Network
LONDEN - De Britse aandeelhouders van Unilever zijn in grote meerderheid (99,5%) akkoord gegaan met het vertrek van Unilever uit Nederland.
Unilever wil af van zijn duale structuur, waarbij het zowel de Britse als de Nederlandse nationaliteit heeft. Unilever wil in de toekomst uitsluitend Brits zijn. Dit zou het bedrijf flexibeler maken bij bijvoorbeeld overnames.
Voor deze stap heeft de voedingsmiddelengigant toestemming nodig van de aandeelhouders. De Nederlandse aandeelhouders gingen vorige maand al akkoord. Gisteren was het de beurt aan de Britten, van wie de overgrote meerderheid instemde met het plan. Volgens de huidige planning zet Unilever de duale structuur overboord op 22 november 2020.
Het betreft overigens een vertrek 'op papier'. Het huidige hoofdkantoor van Unilever in Rotterdam blijft bestaan, maar zal geen dienst meer doen als hoofdkantoor. Ook voor het personeel heeft de wijziging in de structuur geen gevolgen.
Laatste nieuws
-
23 okt Ruim 1,5 miljoen Nederlanders kiezen bij ontbijt voor biologische producten
-
23 okt Royal A-ware gaat samenwerken met Edeka
-
23 okt Nederland produceerde 984.000 ton kaas
-
23 okt Digitaal innoveren voor een groenere, duurzame toekomst in de voedings- en drankensector
-
22 okt Lichte omzetdaling voor Acomo
-
22 okt Meer omzet Nestlé
-
22 okt Staking bij Barilla
-
22 okt ABN AMRO ziet kansen in voedingsexport naar Duitsland
-
22 okt Nestlé biedt met nieuwe technieken inzage in productieprocessen
-
21 okt Meer omzet en marktaandeel Carrefour België
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan