Verkoop van Fairtrade zorgt in 2020 voor afdracht van 7,7 miljoen euro
bron: FoodPro Network
UTRECHT - De verkoop van Fairtrade producten in Nederland resulteerde in een totale Fairtrade premieafdracht van 7,7 miljoen euro, die direct ten goede komt aan boerenorganisaties wereldwijd. De premieafdracht is vergelijkbaar met die van 2019, aldus Fairtrade Nederland in het jaarverslag over 2020.
In 2020 kocht maar liefst 89,5% van de Nederlandse huishoudens Fairtrade-producten. Dit is een groei van 2% ten opzichte van 2019. Het volume van Fairtrade producten in Nederland steeg met 7% in 2020. Binnen food was deze groei zelfs 9%.
De categorie bananen is in omvang het grootst. In 2020 werd 37,9 miljoen kilogram Fairtrade bananen verkocht , 4% meer dan in 2019. Het Fairtrade cacaovolume in Nederland steeg met 16% naar 20,7 miljoen kilo.
Het thuiswerken en de sluiting van de horeca hebben geleid tot 19% lagere verkopen van Fairtrade koffie en 1% minder thee. De verkopen van categorieën als desserts en kookproducten zijn wel fors gestegen.
Meer informatie is te vinden in het jaarverslag 2020 van Fairtrade Nederland.
Bron: Fairtrade Nederland
Laatste nieuws
-
23 okt Ruim 1,5 miljoen Nederlanders kiezen bij ontbijt voor biologische producten
-
23 okt Royal A-ware gaat samenwerken met Edeka
-
23 okt Nederland produceerde 984.000 ton kaas
-
23 okt Digitaal innoveren voor een groenere, duurzame toekomst in de voedings- en drankensector
-
22 okt Lichte omzetdaling voor Acomo
-
22 okt Meer omzet Nestlé
-
22 okt Staking bij Barilla
-
22 okt ABN AMRO ziet kansen in voedingsexport naar Duitsland
-
22 okt Nestlé biedt met nieuwe technieken inzage in productieprocessen
-
21 okt Meer omzet en marktaandeel Carrefour België
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan