FNLI: 'Geen productieverlaging in voedingsindustrie vanwege hoge energieprijs'
bron: FoodPro Network
DEN HAAG - De Federatie Nederlandse Levensmiddelenindustrie (FNLI) heeft geen signalen dat er bedrijven in de voedingsindustrie zijn die hun productie naar beneden bijstellen door de hoge kosten voor grondstoffen of de hoge energieprijs. Wel vindt de FNLI dat de Nederlandse overheid met spoed de mogelijkheden moet onderzoeken om de bedrijven te ondersteunen die door de gestegen energiekosten in problemen zijn gekomen.
De Fevia, de beroepsvereniging van de voedingsindustrie in België, stelde deze week dat bijna 30% van de ruim 600 leden de productie heeft verminderd of overweegt bepaalde productielijnen stil te leggen, omdat de winstgevendheid in het gedrang komt. De FNLI heeft dat soort signalen vanuit Nederland niet ontvangen.
De organisatie wijst er wel op dat fabrikanten te maken hebben met forse stijgingen van de kosten. Zo is de gasprijs sinds de invasie in Oekraïne door Rusland met 90% gestegen. Ook grondstoffen als tarwe en zonnebloemolie zijn veel duurder geworden of zijn niet of moeilijk te krijgen. Verder hebben producenten te maken met oplopende transport- en verpakkingskosten.
Volgens de FNLI is het onvermijdelijk dat de consument met prijsstijgingen voor voedingsmiddelen te maken zal krijgen.
Laatste nieuws
-
23 okt Ruim 1,5 miljoen Nederlanders kiezen bij ontbijt voor biologische producten
-
23 okt Royal A-ware gaat samenwerken met Edeka
-
23 okt Nederland produceerde 984.000 ton kaas
-
23 okt Digitaal innoveren voor een groenere, duurzame toekomst in de voedings- en drankensector
-
22 okt Lichte omzetdaling voor Acomo
-
22 okt Meer omzet Nestlé
-
22 okt Staking bij Barilla
-
22 okt ABN AMRO ziet kansen in voedingsexport naar Duitsland
-
22 okt Nestlé biedt met nieuwe technieken inzage in productieprocessen
-
21 okt Meer omzet en marktaandeel Carrefour België
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan