Rabobank verwacht dit jaar 7,7 procent inflatie
bron: FoodPro Network
UTRECHT - Economen van Rabobank denken dat de inflatie dit jaar uitkomt op 7,7%. Dat is flink hoger dan de prognose van een maand eerder toen men uitging van een inflatie van 5,5%. Voor 2023 rekent Rabobank op een nog altijd aanzienlijke inflatie van 4,5%. Eerder gingen de economen voor volgend jaar uit van een inflatie van 2,9%.
Aanleiding van de bijstelling door Rabobank is de torenhoge inflatie in de maand maart van bijna 12% die het CBS eind vorige week bekendmaakte. De bankeconomen wijzen erop dat dit cijfer voor het grootste deel veroorzaakt werd door de gestegen prijzen voor energie en motorbrandstoffen.
Ook de prijzen voor voedsel lopen verder op. Omdat tekorten aan bepaalde voedselproducten als gevolg van de oorlog in Oekraïne niet snel opgelost kunnen worden, denken de economen van Rabobank dat de prijs nog wel even hoog blijft. Ook de gestegen kosten voor bijvoorbeeld diervoeder, transport en verpakkingen zullen de prijs van voedsel de komende tijd blijven beïnvloeden.
Dat de stijgende gasprijzen een relatief groot gevolg hebben in Nederland komt onder meer omdat andere landen vaak een groter deel van hun gasleveringen met langlopende contracten hebben afgedekt. Onder andere met Nederland als leverancier. Als afnemer heeft Nederland nauwelijks langlopende contracten afgesloten en dus werken prijsschommelingen veel meer door.
Laatste nieuws
-
23 okt Ruim 1,5 miljoen Nederlanders kiezen bij ontbijt voor biologische producten
-
23 okt Royal A-ware gaat samenwerken met Edeka
-
23 okt Nederland produceerde 984.000 ton kaas
-
23 okt Digitaal innoveren voor een groenere, duurzame toekomst in de voedings- en drankensector
-
22 okt Lichte omzetdaling voor Acomo
-
22 okt Meer omzet Nestlé
-
22 okt Staking bij Barilla
-
22 okt ABN AMRO ziet kansen in voedingsexport naar Duitsland
-
22 okt Nestlé biedt met nieuwe technieken inzage in productieprocessen
-
21 okt Meer omzet en marktaandeel Carrefour België
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan