Voedselexport Oekraïne stijgt met 80 procent ten opzichte van april
bron: FoodPro Network
KYIV - Oekraïense boeren hebben in mei 80% meer producten geëxporteerd naar het buitenland dan een maand eerder. Dat meldt het Oekraïense ministerie van Landbouw. De export staat nog niet op hetzelfde peil als een jaar geleden. Mais werd het meest uitgevoerd, zonnebloemolie komt op de tweede plaats.
In totaal voerde Oekraïne afgelopen maand 1,7 miljoen ton aan landbouwproducten uit naar andere landen. Maïs was goed voor 959.000 ton, terwijl er 202.650 ton zonnebloemolie naar het buitenland ging.
Dat is nog wel flink minder dan de 2,2 miljoen ton maïs en de 501.800 ton zonnebloemolie in mei vorig jaar. De totale export is wel bijna dubbel zoveel als in april dit jaar.
Oekraïne is wereldwijd een belangrijke producent van grondstoffen voor voeding. Voor Rusland het land binnenviel, voerde Oekraïne meer dan 6 miljoen ton graan per maand uit. Dat ligt inmiddels rond de 1 miljoen ton.
Laatste nieuws
-
23 okt Ruim 1,5 miljoen Nederlanders kiezen bij ontbijt voor biologische producten
-
23 okt Royal A-ware gaat samenwerken met Edeka
-
23 okt Nederland produceerde 984.000 ton kaas
-
23 okt Digitaal innoveren voor een groenere, duurzame toekomst in de voedings- en drankensector
-
22 okt Lichte omzetdaling voor Acomo
-
22 okt Meer omzet Nestlé
-
22 okt Staking bij Barilla
-
22 okt ABN AMRO ziet kansen in voedingsexport naar Duitsland
-
22 okt Nestlé biedt met nieuwe technieken inzage in productieprocessen
-
21 okt Meer omzet en marktaandeel Carrefour België
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan