Getir wil voor 1,6 miljard euro branchegenoot Gorillas overnemen
bron: FoodPro Network
ISTANBUL - De overnameprijs van flitsbezorger Gorillas is in een jaar tijd gehalveerd. Bij de onderhandelingen over een overname door zijn Turkse branchegenoot Getir wordt aan het Duitse bedrijf Gorillas een prijskaartje van 1,6 miljard euro gehangen, aldus ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
Vorig jaar haalde Gorillas voor het laatst geld op bij investeerders en toen werd de waarde van het bedrijf op 3 miljard dollar bepaald. Omgerekend is dat ongeveer 2,8 miljard euro.
Gorillas werd in 2020 opgericht en groeide hard tijdens de coronacrisis met de belofte om boodschappen binnen minuten bij klanten thuis te bezorgen. De dienst die Gorillas aanbood was echter verlieslatend en ook de snelle uitbreiding naar veel markten kostte veel geld.
De flitsbezorger heeft ook last gehad van het verslechterende investeringsklimaat. Doordat het steeds moeilijker werd om aan goedkoop groeigeld te komen, maakte het bedrijf eind mei bekend flink te moeten snijden in het personeelsbestand. Ongeveer de helft van het kantoorpersoneel werd toen op straat gezet en Gorillas moest zich uit een aantal landen terugtrekken.
Daarnaast hebben bedrijven als Gorillas het ook met overheden aan de stok gekregen. Dit heeft te maken met de kritiek op de zogeheten dark stores, een soort minidistributiecentra van waaruit de bezorgers naar klanten rijden, die soms overlast geven in woonwijken.
Wanneer de overname doorgaat, komt er mogelijk een nieuwe ontslagronde, al is de omvang daarvan nog onduidelijk.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
23 okt Ruim 1,5 miljoen Nederlanders kiezen bij ontbijt voor biologische producten
-
23 okt Royal A-ware gaat samenwerken met Edeka
-
23 okt Nederland produceerde 984.000 ton kaas
-
23 okt Digitaal innoveren voor een groenere, duurzame toekomst in de voedings- en drankensector
-
22 okt Lichte omzetdaling voor Acomo
-
22 okt Meer omzet Nestlé
-
22 okt Staking bij Barilla
-
22 okt ABN AMRO ziet kansen in voedingsexport naar Duitsland
-
22 okt Nestlé biedt met nieuwe technieken inzage in productieprocessen
-
21 okt Meer omzet en marktaandeel Carrefour België
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan