Hoe ERP-software voor levensmiddelenproducenten besparingen oplevert en de winstgevendheid verhoogt
bron: FoodPro Network
ETTEN-LEUR - Het lijkt misschien elementair of zelfs een beetje afgezaagd om te zeggen, maar als producent van levensmiddelen en dranken weet u maar al te goed dat er geld nodig is om geld te verdienen. Wat echter ingewikkelder is, is uit te vinden hoe u in de groene cijfers kunt blijven wanneer uw marges krapper worden.
IDC's Global Food and Beverage Industry Trends and Strategic Insights 2022 whitepaper in opdracht van Aptean bevestigde dat deze kwestie top-of-mind is voor besluitvormers in de sector. De respondenten - onder wie meer dan 650 bedrijfsleiders uit de voedings- en drankensector - noemden inflatie als de meest zorgwekkende externe druk voor 2023 en rangschikten hogere bedrijfskosten als de trend die de komende 5 jaar de voedings- en drankenmarkt het meest zal beïnvloeden.
Dit wetende, kunnen we gerust stellen dat het vinden van nieuwe manieren om de efficiëntie en inkomsten te verhogen en tegelijkertijd verspilling tegen te gaan en besparingen te realiseren in de nabije toekomst hoge prioriteiten zullen zijn voor bedrijven zoals het uwe. En hoewel elke voedings- en drankenorganisatie deze doelstellingen moet nastreven, is er één oplossing die iedereen kan gebruiken om betere financiële resultaten te behalen.
Het antwoord is speciaal ontwikkelde ERP-software (Enterprise Resource Planning) voor levensmiddelenproducenten. Uit het onderzoek van IDC blijkt dat voedings- en drankbedrijven met branchespecifieke ERP-systemen hun omzet met gemiddeld 5,3% en hun winst met gemiddeld 3,9% hebben verhoogd, tegenover slechts respectievelijk 2,9% en 3,7% voor bedrijven met een generieke oplossing.
In dit artikel behandelen we een aantal functies die deze systemen bieden en die er stuk voor stuk voor kunnen zorgen dat het resultaat van uw bedrijf gezond blijft. Wij belichten ook hoe Aptean Food & Beverage ERP uitblinkt als het erom gaat uw middelen optimaal te benutten en de winstgevendheid te verhogen.
Lees het artikel op de website van Aptean
Bron: Aptean - partner FoodPro Network
Laatste nieuws
-
23 okt Ruim 1,5 miljoen Nederlanders kiezen bij ontbijt voor biologische producten
-
23 okt Royal A-ware gaat samenwerken met Edeka
-
23 okt Nederland produceerde 984.000 ton kaas
-
23 okt Digitaal innoveren voor een groenere, duurzame toekomst in de voedings- en drankensector
-
22 okt Lichte omzetdaling voor Acomo
-
22 okt Meer omzet Nestlé
-
22 okt Staking bij Barilla
-
22 okt ABN AMRO ziet kansen in voedingsexport naar Duitsland
-
22 okt Nestlé biedt met nieuwe technieken inzage in productieprocessen
-
21 okt Meer omzet en marktaandeel Carrefour België
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan