Winst voor Westfleisch
bron: FoodPro Network
MUNSTER - Westfleisch, na Tönnies het grootste vleesconcern van Duitsland, heeft in 2022 aanzienlijk meer omzet gedraaid dan het jaar daarvoor. Het bedrijf draait weer groene cijfers, zo verzekert topman Carsten Schruck in een interview met het Duitse Agarheute.
Het resultaat in het afgelopen jaar is vergelijkbaar met 2020 toen de winst op 8 miljoen euro lag. Het jaar daarop ging het resultaat flink omlaag met een verlies van 12 miljoen euro, wat naar eigen zeggen onder meer aan corona en Afrikaanse varkenspest te wijten was. Door de groene cijfers in 2022 is er ruimte bij Westfleisch om te investeren. Het investeringsbudget voor dit jaar komt uit op 40 miljoen euro, dit is vergelijkbaar met de jaren voor de coronacrisis.
Schruck verwacht dat de krimp in de Duitse varkensstapel de komende jaren doorzet. Westfleisch anticipeert hierop met een herstructureringsplan voor 2025. De locatie in Gelsenkirchen werd daarom in 2021 gesloten. In Coensfeld wil Westfleisch juist het aantal slachtingen gaan opschalen, van 55.000 naar 70.000 varkensslachtingen per week. In deze slachterij worden ook de nodige varkens afkomstig uit Nederland geslacht.
Laatste nieuws
-
23 okt Ruim 1,5 miljoen Nederlanders kiezen bij ontbijt voor biologische producten
-
23 okt Royal A-ware gaat samenwerken met Edeka
-
23 okt Nederland produceerde 984.000 ton kaas
-
23 okt Digitaal innoveren voor een groenere, duurzame toekomst in de voedings- en drankensector
-
22 okt Lichte omzetdaling voor Acomo
-
22 okt Meer omzet Nestlé
-
22 okt Staking bij Barilla
-
22 okt ABN AMRO ziet kansen in voedingsexport naar Duitsland
-
22 okt Nestlé biedt met nieuwe technieken inzage in productieprocessen
-
21 okt Meer omzet en marktaandeel Carrefour België
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan