Droogte zorgt voor flinke stijging van olijfolieprijs
bron: FoodPro Network
MADRID - De tegenvallende opbrengst van olijven door de droogte in Europa zal zijn weerslag hebben op de prijs van olijfolie. Belangrijke productielanden als Spanje, Portugal en Italië hebben daarmee te maken. In Spanje is de prijs van olijfolie binnen een jaar met circa 60% gestegen. Dat meldt Reuters.
De Europese Commissie schat dat de droogte in Spanje waarschijnlijk leidt tot een halvering van de productie van olijven. Spanje is de grootste producent van olijfolie met een aandeel van circa 40% in de wereldwijde productie. Ook producenten in Italië en Portugal ondervinden schade door droogte. Alleen in Griekenland wordt een toename van de olijfolieproductie verwacht.
In Spanje steeg de prijs van flessen olijfolie in 2022 met ongeveer 60%. Dat kwam in eerste instantie door de schaarste aan zonnebloemolie nadat Rusland Oekraïne was binnengevallen. Daarna bleven stijgende inflatie, duurdere meststoffen en de droogte de prijzen opdrijven.
Een liter olijfolie van eerste persing kost in Spanje nu meer dan 7 euro, terwijl de prijs in februari 2022 nog onder de 5 euro per liter lag. Door de prijsstijgingen zijn de verkoopvolumes in Spanje in de twaalf maanden tot februari met 8% gedaald.
Laatste nieuws
-
23 okt Ruim 1,5 miljoen Nederlanders kiezen bij ontbijt voor biologische producten
-
23 okt Royal A-ware gaat samenwerken met Edeka
-
23 okt Nederland produceerde 984.000 ton kaas
-
23 okt Digitaal innoveren voor een groenere, duurzame toekomst in de voedings- en drankensector
-
22 okt Lichte omzetdaling voor Acomo
-
22 okt Meer omzet Nestlé
-
22 okt Staking bij Barilla
-
22 okt ABN AMRO ziet kansen in voedingsexport naar Duitsland
-
22 okt Nestlé biedt met nieuwe technieken inzage in productieprocessen
-
21 okt Meer omzet en marktaandeel Carrefour België
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan