Start haringseizoen ruim een week uitgesteld naar 22 juni
bron: FoodPro Network
DEN HAAG - Het begin van het haringseizoen wordt verplaatst van 14 juni naar 22 juni, zo heeft de Nederlandse Haringgroothandelsvereniging maandag besloten. Reden hiervoor is dat de haring later dan verwacht het benodigde vetpercentage heeft bereikt. Dit komt volgens het Nederlands Visbureau mogelijk doordat de watertemperatuur dit jaar aanmerkelijk lager is dan gebruikelijk.
Hollandse Nieuwe moet een vetpercentage van minimaal 16% hebben en dat werd afgelopen weekend pas bereikt. Nu begint de verwerking tot Hollandse Nieuwe. Daarvoor worden eerst de ingewanden verwijderd en moet de vis rijpen. Vervolgens wordt de haring gezout en ten minste 24 uur ingevroren.
Voor het haringseizoen kan beginnen wordt de nieuwe oogst eerst officieel gekeurd door haringdeskundigen. Volgens de nieuwe planning wordt donderdag 22 juni nu de datum voor de veiling van het eerste vaatje haring. Hiermee wordt traditioneel het seizoen van de Hollandse Nieuwe ingeluid.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
23 okt Ruim 1,5 miljoen Nederlanders kiezen bij ontbijt voor biologische producten
-
23 okt Royal A-ware gaat samenwerken met Edeka
-
23 okt Nederland produceerde 984.000 ton kaas
-
23 okt Digitaal innoveren voor een groenere, duurzame toekomst in de voedings- en drankensector
-
22 okt Lichte omzetdaling voor Acomo
-
22 okt Meer omzet Nestlé
-
22 okt Staking bij Barilla
-
22 okt ABN AMRO ziet kansen in voedingsexport naar Duitsland
-
22 okt Nestlé biedt met nieuwe technieken inzage in productieprocessen
-
21 okt Meer omzet en marktaandeel Carrefour België
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan