Zeelandia gaat banen schrappen
bron: FoodPro Network
Zeelandia, leverancier van ingrediënten aan brood- en banketbakkerijen, gaat in Nederland reorganiseren. "Daarbij is het onvermijdelijk dat arbeidsplaatsen komen te vervallen", meldt het Zeeuwse bedrijf.
Volgens Zeelandia verkiest de consument steeds vaker de supermarkt boven de ambachtelijke bakkerij voor brood- en banketproducten. "Deze ontwikkeling is enkele jaren geleden al ingezet en ook in de rest van Europa zichtbaar. De oorlog in Oekraïne, die tot een crisis in grondstoffen en energie heeft geleid, heeft die ontwikkeling in een versnelling gebracht", aldus het bedrijf.
De reorganisatie is erop gericht "de continuïteit van de onderneming in de toekomst te garanderen", aldus Zeelandia. Hoeveel banen er verdwijnen, is vooralsnog niet bekend. Topman Frans van Luijk wil nog geen aantallen noemen, omdat er nu nog eerst een adviesaanvraag bij de ondernemingsraad loopt. Het bedrijf heeft 3200 werknemers. Van hen werken ongeveer 450 mensen in Nederland.
Volgens Zeelandia heeft de structurele verschuiving van ambacht naar supermarkt effect op de winstgevendheid van de organisatie. Daardoor is het bedrijf genoodzaakt om kostenbesparingen door te voeren.
Het personeel is donderdag geïnformeerd over de reorganisatie. De komende weken vindt overleg plaats met de ondernemingsraad over de uitwerking hiervan.
Bron: ANP
Meer over
Laatste nieuws
-
23 okt Ruim 1,5 miljoen Nederlanders kiezen bij ontbijt voor biologische producten
-
23 okt Royal A-ware gaat samenwerken met Edeka
-
23 okt Nederland produceerde 984.000 ton kaas
-
23 okt Digitaal innoveren voor een groenere, duurzame toekomst in de voedings- en drankensector
-
22 okt Lichte omzetdaling voor Acomo
-
22 okt Meer omzet Nestlé
-
22 okt Staking bij Barilla
-
22 okt ABN AMRO ziet kansen in voedingsexport naar Duitsland
-
22 okt Nestlé biedt met nieuwe technieken inzage in productieprocessen
-
21 okt Meer omzet en marktaandeel Carrefour België
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan