NVWA sluit distributiecentrum Picnic in Zaandam om muizen

bron: FoodPro Network
De NVWA heeft een distributiecentrum voor voedsel in Zaandam gesloten vanwege een muizenplaag. Een woordvoerder bevestigt dat nieuws na berichtgeving van de Zaanse nieuwssite De Orkaan en het Noordhollands Dagblad. Onlinesupermarkt Picnic laat weten dat het om hun distributiecentrum gaat.
Volgens Picnic kan het een paar dagen duren voordat het distributiecentrum weer opengaat. Andere distributiecentra van het bedrijf nemen de bezorging van boodschappen voorlopig over. "Muizen horen uiteraard niet thuis in een DC, dus erg vervelend dat dit is gebeurd", aldus Picnic. Dat zegt ook de interne regels te hebben aangescherpt "om de komst van muizen in de toekomst zoveel mogelijk te kunnen uitsluiten."
Het pand is tijdelijk gesloten omdat de muizenoverlast "een nogal onhygiënische situatie" oplevert, aldus de NVWA. Muizen zijn incontinent, legt de woordvoerder uit, wat betekent dat ze al lopend plassen. "Dat is een risico voor de voedselveiligheid."
Het bedrijf moet nu zorgen dat de muizen verdwijnen en het moet maatregelen nemen om te voorkomen dat ze weer terugkomen. "Dus alle gaten en kieren dichten." Daarna moeten alle producten die opgeslagen lagen worden bekeken. Eten zonder verpakking of met een "doordringbare verpakking" moet worden weggegooid. Eten dat bijvoorbeeld in glas of blik zit mag blijven, maar moet wel worden schoongemaakt. Ook moet het hele pand zelf grondig worden gereinigd. Daarna komt de NVWA opnieuw langs om te kijken of de hygiëne weer op orde is en pas dan mag het bedrijf weer open.
Laatste nieuws
-
08 sep AH zet slimme technologie in om nog meer voedselverspilling tegen te gaan
-
08 sep FrieslandCampina verbetert energie efficiëntie in fabriek
-
08 sep Hoe de houdbaarheid van voedingsmiddelen aanzienlijk verlengd kan worden
-
08 sep Sarah Vanessa Kröner nieuwe CEO CSB-System SE
-
05 sep Arla Foods investeert 34,5 miljoen euro in productie van skyr
-
05 sep Hoe ziet de voedingsindustrie eruit in Denemarken?
-
05 sep Meer dan honderd winkelopeningen voor Carrefour Spanje
-
05 sep ERP starterskit voor foodbedrijven
-
04 sep Van Koningsbrugge nieuwe supermarktmanager Albert Heijn
-
04 sep Brood en banket duurder in eerste helft dit jaar
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan