Roemenië vraagt landbouwsubsidie aan met behulp van AI
bron: FoodPro Network
Roemenië vraagt als één van de eerste landen landbouwsubsidie bij de Europese Unie aan met behulp van AI. Dat zegt het Roemeense staatsagentschap dat verantwoordelijk is voor de subsidieaanvragen. In ongeveer twee jaar tijd heeft het land met behulp van AI ruim 5,3 miljard euro aan aanvragen van meer dan 50.000 boeren behandeld en ongeveer 784 dagen aan werk bespaard.
De AI-software die gebruikt wordt om de aanvragen te doen, wordt geleverd door het Roemeense UiPath. Het bedrijf leverde eerder al soortgelijke software aan landen zoals Noorwegen en de Verenigde Staten.
Hoewel Roemenië steeds actiever wordt op technologisch vlak, loopt het land nog wel achter op andere Europese landen volgens het Europese statistiekbureau Eurostat. Zo had slechts 28 procent van de Roemeense bevolking zogeheten basale digitale vaardigheden, tegenover het EU-gemiddelde van 54 procent in 2023.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
23 okt Ruim 1,5 miljoen Nederlanders kiezen bij ontbijt voor biologische producten
-
23 okt Royal A-ware gaat samenwerken met Edeka
-
23 okt Nederland produceerde 984.000 ton kaas
-
23 okt Digitaal innoveren voor een groenere, duurzame toekomst in de voedings- en drankensector
-
22 okt Lichte omzetdaling voor Acomo
-
22 okt Meer omzet Nestlé
-
22 okt Staking bij Barilla
-
22 okt ABN AMRO ziet kansen in voedingsexport naar Duitsland
-
22 okt Nestlé biedt met nieuwe technieken inzage in productieprocessen
-
21 okt Meer omzet en marktaandeel Carrefour België
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan