Consumentenbond: Boodschappen zijn in veel Europese landen goedkoper dan in Nederland
bron: FoodPro Network
In veel Europese landen zijn de boodschappen goedkoper dan in Nederland. Dat blijkt uit een prijspeiling van de Consumentenbond in 7 populaire vakantielanden. Vergeleken met andere landen is Nederland het duurst voor A-merken. Voor basisboodschappen is alleen Duitsland duurder.
De Consumentenbond peilde de prijzen van 200 producten in Nederland en vergeleek die met de prijzen in België, Duitsland, Frankrijk, Italië, Luxemburg, Oostenrijk en Spanje.
België is het goedkoopst voor basisboodschappen zoals koffie, thee, pasta en rijst. Consumenten betalen daar gemiddeld 18% minder dan in Nederland. A-merken zijn het goedkoopst in Duitsland en Frankrijk, gemiddeld 29% goedkoper dan in Nederland.
Sandra Molenaar, directeur Consumentenbond: ‘Eerder behoorde Nederland binnen de EU tot de goedkopere landen voor boodschappen. Maar dat is niet meer zo. De belangrijkste reden is dat Nederland nog meer een aanbiedingenland is geworden.
Dat moeten de supermarkten terugverdienen met hoge reguliere prijzen. Verder spelen de hogere btw, hogere loon- en hogere energiekosten een rol. Net als fabrikanten die per lidstaat andere verkoopprijzen rekenen aan supermarkten.’
Bron: Consumentenbond
Laatste nieuws
-
23 okt Ruim 1,5 miljoen Nederlanders kiezen bij ontbijt voor biologische producten
-
23 okt Royal A-ware gaat samenwerken met Edeka
-
23 okt Nederland produceerde 984.000 ton kaas
-
23 okt Digitaal innoveren voor een groenere, duurzame toekomst in de voedings- en drankensector
-
22 okt Lichte omzetdaling voor Acomo
-
22 okt Meer omzet Nestlé
-
22 okt Staking bij Barilla
-
22 okt ABN AMRO ziet kansen in voedingsexport naar Duitsland
-
22 okt Nestlé biedt met nieuwe technieken inzage in productieprocessen
-
21 okt Meer omzet en marktaandeel Carrefour België

Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan