EU verzet zich tegen Chinees zuivelonderzoek
bron: FoodPro Network
De Europese Commissie heeft maandag bij de Wereldhandelsorganisatie (WTO) bezwaar gemaakt tegen een Chinees onderzoek naar de import van zuivelproducten uit de EU. Het betreft een onderzoek naar subsidies van Europese producten zoals kaas, melk en room. Dit vormt de nieuwste stap in een handelsconflict tussen China en de EU.
China kondigde vorige maand een onderzoek aan naar EU-subsidies voor zuivelproducten die in China worden ingevoerd. Deze stap volgde op de aankondiging van Brussel om de tarieven voor de invoer van Chinese elektrische auto's in de Europese Unie te verhogen. De Europese Commissie wil met de hogere invoerrechten reageren op oneerlijke concurrentie van China, omdat China zijn eigen fabrikanten subsidieert.
China reageerde woedend op deze EU-plannen en waarschuwde voor een handelsoorlog. De Chinezen zijn onlangs ook onderzoeken gestart naar Europese brandy en varkensvleesproducten die in China worden geïmporteerd, naast het zuivelonderzoek.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
23 okt Ruim 1,5 miljoen Nederlanders kiezen bij ontbijt voor biologische producten
-
23 okt Royal A-ware gaat samenwerken met Edeka
-
23 okt Nederland produceerde 984.000 ton kaas
-
23 okt Digitaal innoveren voor een groenere, duurzame toekomst in de voedings- en drankensector
-
22 okt Lichte omzetdaling voor Acomo
-
22 okt Meer omzet Nestlé
-
22 okt Staking bij Barilla
-
22 okt ABN AMRO ziet kansen in voedingsexport naar Duitsland
-
22 okt Nestlé biedt met nieuwe technieken inzage in productieprocessen
-
21 okt Meer omzet en marktaandeel Carrefour België
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan