Jumbo opent twaalfde Jumbo Foodmarkt in Scheveningen

bron: FoodPro Network
Gisteren opende alweer de twaalfde Jumbo Foodmarkt feestelijk haar deuren in Scheveningen. De voormalige winkel Aan de Haven is volledig vernieuwd naar een Jumbo Foodmarkt en biedt klanten op 2.700 vierkante meter een volledig nieuwe foodbeleving. Met een ruim assortiment uit onze verskeukens kunnen klanten ook in het Foodcafé genieten van verse producten, waaronder lokale producten uit Scheveningen en omstreken. Ondernemer Edward Koorneef opende samen met zijn familie en winkelteam deze Jumbo Foodmarkt, in het bijzijn van CEO van Jumbo Supermarkten Ton van Veen en Colette Cloosterman-van Eerd namens de eigenaarsfamilie van Eerd.
In 2013 opende Jumbo haar eerste Jumbo Foodmarkt in Breda met diverse wereldkeukens. Inmiddels zijn er, na opening van deze nieuwe Jumbo Foodmarkt, twaalf van deze grote belevingswinkels. Zo werd onlangs in Gent de eerste Belgische Jumbo Foodmarkt geopend. Edward Koorneef is zichtbaar blij met de nieuwe Jumbo Foodmarkt:” Ik ben heel trots op het team dat deze Jumbo Foodmarkt heeft neergezet. Het is fantastisch om op deze feestelijke dag meteen al zoveel enthousiaste klanten te mogen verwelkomen.”
Wie Jumbo Foodmarkt zegt, denkt aan uitgebreide verskeukens en food beleving pur sang. Iedere dag worden maaltijden bereid door versleveranciers, ook van lokale naam en faam. De ruime keuze aan lokale producten varieert van brood en fruit tot vlees, vis en verschillende kaassoorten. Klanten kunnen genieten van ter plekke bereidde pizza’s en bijvoorbeeld zelf samengestelde Aziatische gerechten en sushi. Zij kunnen dit meenemen voor thuis of onderweg, maar ook direct nuttigen in het Foodcafé.
Later dit jaar nog heropent Jumbo in Breda haar eerste Jumbo Foodmarkt, in een volledig vernieuwd jasje met de laatste innovaties op het gebied van Food en beleving.
Bron: Jumbo
Meer over
Laatste nieuws
-
26 mrt Dekamarkt en Plus stoppen met laagste prijsbeloftes
-
26 mrt 6 tips voor het vertalen van etiketten
-
26 mrt Voedingsindustrie krijgt mogelijkheden voor kortere opleidingstrajecten medewerkers
-
26 mrt Hoe planningssoftware voor voedselproductie zorgt voor consistent succes op 3 fronten
-
26 mrt Supply Chain Management: eerst het gezamenlijke doel, het collectieve gevoel en dán de tool
-
25 mrt Voedselverspilling bij meetings en lunches
-
25 mrt Vandemoortele neemt de Europese margarine- en spreadsdivisie van Bunge over
-
25 mrt DSM-Firmenich, Nutricia en FrieslandCampina vroegen veel octrooien aan
-
25 mrt Boon verlaagt consumentenprijzen structureel met 30%
-
25 mrt Spadel investeert in Something & Nothing
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan