Consumenten geven minder uit aan voeding
bron: FoodPro Network
Consumenten hebben in september meer uitgegeven aan goederen en diensten dan een jaar eerder, meldt het CBS. De totale consumptie van huishoudens lag in die maand 0,8 procent hoger dan in september 2024. In augustus gaven consumenten 1,3 procent meer uit.
Vooral aan diensten gaven consumenten meer uit. Zo werd er in september 1,2 procent meer uitgegeven aan vooral vervoer en communicatie, en recreatie en cultuur. Bestedingen aan diensten maken ruim de helft uit van de totale binnenlandse consumptieve bestedingen door huishoudens.
Consumenten gaven daarnaast 0,2 procent meer uit aan duurzame goederen dan in september 2024. Ze kochten vooral meer elektrische apparaten en kleding. Daarnaast hebben huishoudens in september 0,4 procent meer overige goederen zoals producten voor persoonlijke verzorging en energie verbruikt. Aan voedings- en genotmiddelen werd 0,3 procent minder besteed.
De consumptie door huishoudens hangt onder meer samen met de verwachtingen van consumenten, de situatie op de arbeidsmarkt en de ontwikkeling van hun vermogen. Het CBS merkt daarbij op dat de omstandigheden voor de consumptie in oktober minder ongunstig waren dan in september. Dat komt vooral doordat de aandelenkoersen sterker stegen en consumenten positiever waren over hun financiële positie in de komende twaalf maanden.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
16 jul Schouten introduceert plantaardige filet met innovatieve vezeltechnologie
-
16 jul Solar Foods wil fabriek openen om productie te verhogen
-
16 jul 6 tips voor het vertalen van etiketten
-
16 jul Hoe een ERP voor voedselproductie uw succes toekomstbestendig kan maken
-
15 jul Crisp ontvangt 25 miljoen euro
-
15 jul Delivery Hero bevestigt overnamegesprekken met Uber
-
15 jul Klanten kiezen steeds vaker voor biologisch voedsel
-
15 jul McCain wil voor 350 miljoen euro investeren in Franse fabrieken
-
15 jul Hoe ERP-oplossingen helpen bij het aanpakken van de grootste uitdagingen in de vleesindustrie
-
14 jul Meer dan honderd winkelopeningen voor Carrefour Spanje
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan