Poolse regering overweegt overname Carrefour

Wanneer Carrefour zijn Poolse activiteiten verkoopt, dan moet het staatsbedrijf Krajowa Grupa Spozywcza een bod uitbrengen op Carrefour in Polen, aldus het Poolse ministerie van Landbouw.

Donderdag heeft het Poolse ministerie van Landbouw de minister van Staatsbezit aanbevolen om de activiteiten van Carrefour in het land te laten overnemen door Krajowa Grupa Spożywcza, een groep die in 2002 ontstond uit een fusie van verschillende staatsbedrijven in de landbouwsector. Poolse boeren willen de oprichting van een staatsretailketen die hun producten zou inkopen. 

Carrefour heeft ongeveer 750 winkels in Polen. Carrefour wil zich focussen op de sterkste markten van de groep en heeft inmiddels de activiteiten in Italië al verkocht. In Polen kon Carrefour nooit voldoende winst maken. Ook andere internationale retailers hebben interesse, waaronder marktleider Biedronka, Auchan en Kaufland.

Laatste nieuws