Onderzoekers werken aan gezonder brood met populaire teff
bron: foodpro
MADRID - Spaanse onderzoekers werken aan gezonder brood met teff. De onderzoekers bestudeerden de invloed van wit en rood teff op (mogelijke) verschillen in de kwaliteit in brood. De onderzoekers bekeken hoe de kwaliteit van brood veranderde door sterke en zwakke tarwesoorten te mengen met teff soorten (rood en wit).
Teff komt oorspronkelijk uit Ethiopië. De graansoort wordt in Europa steeds populairder door de hoge voedingswaarde. Bovendien is teff glutenvrij.
Daarnaast is teff glutenvrij, waardoor teff producten interessant zijn voor personen met coeliakie.
Uit het onderzoek komt naar voren dat tarwebrood met rood teff meer ijzer en zink bevatte dan tarwebrood met wit teff. Wel moet er meer veranderen om hier kwalitatief goed brood mee te maken. De onderzoekers zijn hier nu druk mee.
Onderzoeker María Jesús Callejo: "Door de specifieke zetmeel eigenschappen van teff moet de temperatuur van bakken worden aangepast. Hierbij moet mogelijk het tarwebloem apart worden verhit voordat het aan het teffdeeg wordt toegevoegd."
Bron: School of Agricultural, Food and Biosystems Engeneering aan de Universidad Politécnica de Madrid (UPM)
Laatste nieuws
-
23 okt Ruim 1,5 miljoen Nederlanders kiezen bij ontbijt voor biologische producten
-
23 okt Royal A-ware gaat samenwerken met Edeka
-
23 okt Nederland produceerde 984.000 ton kaas
-
23 okt Digitaal innoveren voor een groenere, duurzame toekomst in de voedings- en drankensector
-
22 okt Lichte omzetdaling voor Acomo
-
22 okt Meer omzet Nestlé
-
22 okt Staking bij Barilla
-
22 okt ABN AMRO ziet kansen in voedingsexport naar Duitsland
-
22 okt Nestlé biedt met nieuwe technieken inzage in productieprocessen
-
21 okt Meer omzet en marktaandeel Carrefour België
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan