Megabierfusie bierbrouwer AB InBev 10 oktober afgerond
bron: foodpro
BRUSSEL - De fusie tussen biergiganten AB InBev en SABMiller moet op 10 oktober afgerond zijn.
Op 11 oktober zal het gezamenlijke aandeel van de Amerikaans-Belgische brouwer en de Zuid-Afrikaanse branchegenoot voor het eerst aan de beurs van Brussel genoteerd zijn, met een secundaire notering in Zuid-Afrika. Dit maakte AB InBev begin deze week bekend. De twee grootste brouwers ter wereld bereikten vorig jaar al akkoord over een overname. Door de fusie onstaat er een ware biergigant..
Tegen de toen geldende wisselkoersen was het bod van 44 pond per aandeel goed voor een totaal overnamebedrag van ruim 100 miljard euro. AB InBev verhoogde zijn bod dinsdag naar 45 pond per aandeel om de waardedaling van het Britse pond te compenseren.
Het bestuur van SABMiller schaarde zich vrijdag formeel achter het verhoogde overnamebod van AB InBev. Eerder op de dag stemde de Chinese toezichthouder al in met de fusie. Toezichthouders in de Verenigde Staten deden dat daarvoor ook al.
Om toestemming te krijgen voor de reuzefusie moesten er wel wat merken van de hand worden gedaan. Zo verkocht SABMiller het Nederlandse Grolsch aan het Japanse Asahi.
Zie ook: http://www.foodpro-network.nl/7/nieuws/8671/asahi-bod-op-grolsch-akkoord.html
Bron: AB InBev
Laatste nieuws
-
14 sep Delhaize lanceert nieuwe foodservice winkels
-
14 sep FrieslandCampina vergroot productiecapaciteit boterfabriek
-
14 sep Nestlé investeert in Nescafé fabriek
-
11 sep Ingrediënten en expertise voor de ontwikkeling van toekomstgerichte voeding & voedingssupplementen
-
11 sep Tesco wil tien vestigingen openen in Ierland
-
11 sep Beyond Meat introduceert plantaardige ontbijtworstjes in de Verenigde Staten
-
11 sep 7 tips voor betere Food & Beverage inkoopprocedures
-
10 sep Cosun rekent op kwart minder suikerbieten
-
10 sep Meer klanten en meer omzet voor Jumbo
-
10 sep PepsiCo investeert meer dan 200 miljoen euro in chipsfabriek in Veurne
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan