Langere houdbaarheid melk door controle over bacteriën
bron: foodpro
DAVIS - Het bepalen van de type bacteriën in melk zou de houdbaarheid verlengen en daardoor ook zorgen voor minder verspilling. Aldus onderzoek van University of California-Davis dat gepubliceerd is in het tijdschrift mBio.
Het onderzoek van de University of California-Davis toont aan dat de bacteriën in rauwe melk erg divers en seizoensgebonden zijn. De basismicrobiota is echter wel altijd hetzelfde. De bacteriën Streptococcus, staphylococcus en Clostridiales zijn hoe dan ook in melk aanwezig.
Hoofdonderzoeker Maria Marco, hoogleraar bij de Department of Food Science & Technologie aan UC-Davis zegt dat het inmiddels duidelijk is wat er in melk zit en er mogelijk voor kan zorgen dat zuivelfabrikanten de kwaliteit, veiligheid en houdbaarheid kunnen verbeteren.
De volgende stap is te kijken in hoeverre het controleren van de bacteriën effect heeft op de kwaliteit en houdbaarheid van het product.
Bekijk hier het volledige onderzoek.
Laatste nieuws
-
23 okt Ruim 1,5 miljoen Nederlanders kiezen bij ontbijt voor biologische producten
-
23 okt Royal A-ware gaat samenwerken met Edeka
-
23 okt Nederland produceerde 984.000 ton kaas
-
23 okt Digitaal innoveren voor een groenere, duurzame toekomst in de voedings- en drankensector
-
22 okt Lichte omzetdaling voor Acomo
-
22 okt Meer omzet Nestlé
-
22 okt Staking bij Barilla
-
22 okt ABN AMRO ziet kansen in voedingsexport naar Duitsland
-
22 okt Nestlé biedt met nieuwe technieken inzage in productieprocessen
-
21 okt Meer omzet en marktaandeel Carrefour België
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan