Belgisch bier komt op erfgoedlijst Unesco
bron: FoodPro Network
ANTWERPEN - Werelderfgoedorganisatie Unesco heeft de Belgische biercultuur op de lijst van immaterieel cultureel werelderfgoed gezet. De cultuurorganisatie van de Verenigde naties looft daarbij de diversiteit van het bierbrouwen, maar ook de inspanningen die worden gedaan om overmatig alcoholgebruik tegen te gaan.
De Duitstalige gemeenschap diende al in april 2014 een aanvraag in bij Unesco om het Belgisch bier en de cultuur die daar bij hoort tot immaterieel cultureel werelderfgoed uit te roepen. Zij stelde dat België met zijn 1.500 bieren de grootste keuze aan authentieke, lokale en typische bieren ter wereld heeft.
Minister als hobbybrouwer
“De erkenning door de Unesco betekent een belangrijke morele opsteker voor de biercultuur in ons land en een beloning voor al wie zich inzet om deze rijke cultuur levendig te houden”, aldus Vlaams minister van Cultuur Sven Gatz. Die was tot 2014 ook al directeur van de Unie van Belgische Brouwers en de minister is zelf een fervent hobbybrouwer.
In België bestaan al jaren maatregelen voor de bescherming van de biercultuur. Daarnaast was de Unesco bijzonder positief over de aandacht die in België wordt gegeven aan het bestrijden van overmatig alcoholgebruik.
Laatste nieuws
-
10 apr Aviko publiceert duurzaamheidsverslag
-
10 apr No Waste Army organiseert Nationale Aardappelweek
-
10 apr Meli investeert in honingfabriek
-
10 apr Hoe ziet de voedingsindustrie eruit in Duitsland?
-
10 apr Verbeterde voedingskwaliteit dankzij optimale temperatuurbeheersing
-
10 apr 6 tips voor het vertalen van etiketten
-
09 apr Tesco test nieuwe AI assistent
-
09 apr Duitsland importeerde circa 3,7 miljard eieren uit Nederland
-
09 apr Rabobank verwacht een voedingsmiddelenprijsinflatie van 7% in 2027
-
09 apr Aandeelhouders Ahold Delhaize keuren beloningsbeleid top goed
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan