Nestlé ontdekt manier om suiker in snoepgoed fors te verlagen
bron: FoodPro Network
AMSTELVEEN - Nestlé gaat vanaf 2018 snoepgoed en chocolade verkopen met soms wel tot 40% minder suiker. Het bedrijf onderzoekt een nieuwe methode waarmee met minder suiker dezelfde zoete smaak kan worden behaald, aldus de voedingsgigant in een persbericht.
Bij de nieuwe methode wordt alleen gebruikt gemaakt van natuurlijke ingrediënten. “Dit baanbrekende onderzoek is geïnspireerd door de natuur en heeft potentie om het suikergehalte in onze producten met 40% te verlagen”, aldus Stefan Catsicas, Nestlé Chief Technology Officer. Nestlé geeft aan dat deze uitvinding een ‘nieuwe manier is om een natuurlijk ingrediënt te gebruiken’ is.
“Dit onderzoek zal ons helpen om ons doel om suiker in producten te verlagen te versnellen”, zo schrijft Nestlé in een verklaring. Nestlé is nu bezig om patenten op de methode aan te vragen, en zal volgend jaar meer details geven over wat deze methode precies inhoudt.
Nestlé heeft meerdere beloftes naar klanten gemaakt over het verbeteren van producten. Nestlé wil onder meer de hoeveelheid suiker, zout en verzadigd vet reduceren. Het bedrijf wil het aantal vitamines en mineralen verhogen.
Laatste nieuws
-
14 aug HelloFresh boekt minder omzet
-
14 aug Hoe cryogene processen automatisering in de voedingsindustrie mogelijk maken
-
14 aug Wat is het verschil tussen glutenvrij en glutenbevattende granen?
-
14 aug 7 ingrediënten om groei te stimuleren in uw Food & Beverage bedrijf
-
14 aug Tesco test nieuwe AI assistent
-
13 aug Nespresso Nederland versterkt directie
-
13 aug Arla investeert 59,4 miljoen in extra productiecapaciteit voor roomkaas
-
13 aug Biologische omzet in retail stijgt naar 2 miljard euro
-
12 aug Arla zet elektrische warmtepomptechnologie in voor sproeidrogen
-
12 aug Ahold Delhaize lanceert in Verenigde Staten e-commerce platform
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan