Enorme groei online verkopen Ahold Delhaize
bron: FoodPro Network
ZAANDAM - In het vierde kwartaal van 2016 is de gezamenlijke omzet van Ahold Delhaize bij constante wisselkoersen en zonder week 53 met 2,8% gestegen naar 15,5 miljard euro. De organisatie liet echter wel grote verschillen zien tussen Nederland en België.
In Nederland groeide het fusiebedrijf met liefst 6%, maar in België was er een daling te zien van 0,9%.
Online verkoop (+27,9%)
Volgens Albert Heijn is de groei in Nederland onder meer te danken aan een verbetering van het assortiment en een verbeterde service in de supermarkten, maar vooral aan de sterke online groei bij bol.com en ah.nl. De online omzet binnen Ahold Delhaize groeide in het vierde kwartaal dan ook met 27,9%.
België
In België daalde de vergelijkbare omzet met 0,9%, voornamelijk vanwege een sterk vierde kwartaal in 2015. Het marktaandeel in België bleef stabiel ten opzichte van een jaar eerder.
In de rest van Europa steeg de vergelijkbare omzet met 3,4%. In de Verenigde Staten waren het vooral de winkels van Delhaize America die voor de groei zorgden. Deze noteerden een omzetgroei van 2,2%.
Laatste nieuws
-
23 okt Ruim 1,5 miljoen Nederlanders kiezen bij ontbijt voor biologische producten
-
23 okt Royal A-ware gaat samenwerken met Edeka
-
23 okt Nederland produceerde 984.000 ton kaas
-
23 okt Digitaal innoveren voor een groenere, duurzame toekomst in de voedings- en drankensector
-
22 okt Lichte omzetdaling voor Acomo
-
22 okt Meer omzet Nestlé
-
22 okt Staking bij Barilla
-
22 okt ABN AMRO ziet kansen in voedingsexport naar Duitsland
-
22 okt Nestlé biedt met nieuwe technieken inzage in productieprocessen
-
21 okt Meer omzet en marktaandeel Carrefour België
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan