Picnic verliest rechtzaak tegen Max Verstappen
bron: FoodPro Network
AMSTERDAM - Online supermarkt Picnic heeft een rechtzaak aangespannen door Max Verstappen en diens management verloren. Picnic had vorig jaar een filmpje met een lookalike van de Formule 1 coureur verspreid.
Max Verstappen en dienst management stapten vervolgens naar de rechter. De rechtbank in Amsterdam oordeelde dat de coureur en zijn management gelijk hadden. De hoogte van de schadevergoeding die Picnic moet betalen wordt later vastgesteld.
In de video van Picnic is te zien hoe een lookalike van Max Verstappen een wagen van Jumbo voorbijloopt en in een bezorgbusje van Picnic stapt. Jumbo is een grote sponsor van Verstappen. Het bedrijfs organiseert onder meer de Jumbo Racedagen en heeft momenteel een spaaractie lopen waarbij er gespaard kan worden voor een miniatuur Formule 1 auto van Red Bull.
De advocaat van Verstappen noemde het gebruik van andermans identiteit in een reclame begin juli tijdens de zitting onrechtmatig. Hij wil met deze ‘principezaak’ eveneens een voorbeeld stellen voor andere sporters die hiermee te maken hebben.
De rechtbank in Amsterdam stelt dat het portretrecht van Verstappen zwaarder weegt dan het recht op vrije meningsuiting van Picnic. ‘Verstappen moet zelf kunnen bepalen of hij zijn populariteit in wil zetten voor commerciële activiteiten. Dat de commercial van Picnic duidelijk een parodie is op de reclame van Jumbo verandert hier niets aan’, aldus de rechter.
Picnic beraadt zich nog op hoger beroep, aldus Michiel Muller, een van de oprichters van het bedrijf in een reactie. ''Het was een ludiek filmpje, puur bestemd voor onze eigen medewerkers. Het stond alleen op onze eigen Facebookpagina. Toen we vernamen dat Max Verstappen er niet blij mee was, hebben we het er ook meteen weer vanaf gehaald’', reageert Muller op de uitspraak. ‘We kunnen ons niet voorstellen dat de door hem geleden schade in de duizenden euro’s loopt.’
Laatste nieuws
-
23 okt Ruim 1,5 miljoen Nederlanders kiezen bij ontbijt voor biologische producten
-
23 okt Royal A-ware gaat samenwerken met Edeka
-
23 okt Nederland produceerde 984.000 ton kaas
-
23 okt Digitaal innoveren voor een groenere, duurzame toekomst in de voedings- en drankensector
-
22 okt Lichte omzetdaling voor Acomo
-
22 okt Meer omzet Nestlé
-
22 okt Staking bij Barilla
-
22 okt ABN AMRO ziet kansen in voedingsexport naar Duitsland
-
22 okt Nestlé biedt met nieuwe technieken inzage in productieprocessen
-
21 okt Meer omzet en marktaandeel Carrefour België
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan