Unilever reageert op overnamepoging Kraft Heinz en verkoopt smeerseltak deels aan Zuid-Afrikaanse investeringsmaatschappij
bron: FoodPro Network
ROTTERDAM - Unilever verkoopt het Zuid-Afrikaanse deel van zijn portfolio smeersels aan de Zuid-Afrikaanse investeringsmaatschappij Remgro.
In ruil daarvoor krijgt Unilever het belang van 25,75 procent van Remgro in Unilever South Afrika Holdings en een bedrag van circa 310 miljoen euro. Daardoor ontvangt Unilever in totaal omgerekend zo'n 753 miljoen euro voor de bedrijfstak.
Remgro verkreeg het belang in de Zuid-Afrikaanse tak van Unilever in 2007 na een fusie. Het bedrijf van miljardair Johann Rupert denkt echter meer geld te kunnen verdienen met een volledig eigenaarschap van de merken uit het spreads-portfolio dan als aandeelhouder van een deel van de lokale tak van Unilever. Het gaat om merken zoals Flora, Rama en Stork.
Unilever noemt zijn Zuid-Afrikaanse tak een ''geweldig bedrijf dat goed gepositioneerd is voor groei op de langere termijn''. Door volledig eigenaar te zijn van het dochterbedrijf denkt Unilever meer mogelijkheden te hebben om de groei te versnellen.
Unilever probeert zijn gehele divisie voor margarine en andere smeersels al langer te slijten. De onderneming liet eerder al weten op een langdurig verkoopproces te rekenen, maar hoopte voor het einde van dit jaar een of meer kopers aan te kondigen.
Reactie op mislukte overnamepoging door Kraft Heinz
De geplande verkoop is een reactie op de mislukte overnamepoging van heel Unilever door het Amerikaanse Kraft Heinz. Door de spreads-tak af te stoten wil Unilever aandeelhouders op kortere termijn laten profiteren.
Bron: ANP
Laatste nieuws
-
23 okt Ruim 1,5 miljoen Nederlanders kiezen bij ontbijt voor biologische producten
-
23 okt Royal A-ware gaat samenwerken met Edeka
-
23 okt Nederland produceerde 984.000 ton kaas
-
23 okt Digitaal innoveren voor een groenere, duurzame toekomst in de voedings- en drankensector
-
22 okt Lichte omzetdaling voor Acomo
-
22 okt Meer omzet Nestlé
-
22 okt Staking bij Barilla
-
22 okt ABN AMRO ziet kansen in voedingsexport naar Duitsland
-
22 okt Nestlé biedt met nieuwe technieken inzage in productieprocessen
-
21 okt Meer omzet en marktaandeel Carrefour België
Praat mee
Heeft u al een account? Dan kunt u
Inloggen
Heeft u nog geen account? Maak dan een account aan