China legt voorlopige heffingen op bepaalde zuivelproducten EU op

China legt voorlopige importheffingen op bepaalde zuivelproducten uit de Europese Unie op. De heffingen lopen uiteen van 21,9 tot 42,7 procent en gaan dinsdag in, aldus het Chinese ministerie van Handel. De voorlopige heffingen gaan ook gelden voor FrieslandCampina.

De heffingen worden opgelegd op verschillende kaas-, melk- en roomproducten uit de EU. China begon in augustus vorig jaar onderzoek naar Europese subsidies aan de zuivelsector. Volgens China brengen die subsidies flinke schade toe aan de eigen zuivelindustrie. Het onderzoek moet in februari worden afgerond. Dan kunnen mogelijk definitieve heffingen komen.

Volgens gegevens van de Chinese douane is de EU de op een na grootste bron van zuivelproducten in China, na Nieuw-Zeeland.

Voor FrieslandCampina gaat de hoogste heffing gelden.FrieslandCampina zegt in overleg te gaan met China. Het Italiaanse Sterilgarda Alimenti betaalt het laagste tarief. Ook zuivelbedrijven in onder meer Frankrijk, Duitsland en Denemarken krijgen heffingen opgelegd.

Volgens Reuters waren de EU-zuivelproducten die worden onderzocht door de Chinese autoriteiten vorig jaar goed voor een importwaarde van ongeveer een half miljard euro.

 

Bron: ANP

Laatste nieuws